Taylor has logged 186 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
Edit this entry  
23
Psych 3: This Is Gus

Psych 3: This Is Gus

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
Psych 2: Lassie Come Home

Psych 2: Lassie Come Home

2020
×
Read the review Edit this entry  
23
Psych: The Movie

Psych: The Movie

2017
×
Read the review Edit this entry  
23
Robin Robin

Robin Robin

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Captain Underpants: Mega Blissmas

Captain Underpants: Mega Blissmas

2020
×
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
Read the review Edit this entry  
20
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
Read the review Edit this entry  
17
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
Read the review Edit this entry  
14
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Rare Exports: A Christmas Tale

Rare Exports: A Christmas Tale

2010
×
Read the review Edit this entry  
09
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Bambi

Bambi

1942
×
Edit this entry  
03
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Dune

Dune

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Humans

The Humans

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Dumbo

Dumbo

1941
×
Edit this entry  
28
Only God Forgives

Only God Forgives

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Fantasia

Fantasia

1940
×
Edit this entry  
22
Disney's FastPass: A Complicated History

Disney's FastPass: A Complicated History

2021
×
Read the review Edit this entry  
21
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
Read the review Edit this entry  
20
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Ghostbusters II

Ghostbusters II

1989
×
Read the review Edit this entry  
18
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
Read the review Edit this entry  
17
Friday the 13th: The Final Chapter

Friday the 13th: The Final Chapter

1984
×
Edit this entry  
14
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Old

Old

2021
×
Read the review Edit this entry  
04
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

1989
×
Edit this entry  
02
The Spore

The Spore

2021
×
Edit this entry  
31
V/H/S/2

V/H/S/2

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Evil Bong

Evil Bong

2006
×
Read the review Edit this entry  
29
True Stories

True Stories

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Friday the 13th Part III

Friday the 13th Part III

1982
×
Read the review Edit this entry  
28
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
Read the review Edit this entry  
21
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
Read the review Edit this entry  
19
Hush

Hush

2016
×
Edit this entry  
19
Squid Game

Squid Game

2021
×
Edit this entry  
18
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
Read the review Edit this entry