• Fear Street: 1994

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Soul

    ★★★

  • Jujutsu Kaisen

    ★★★½

  • The New Mutants

    ½

  • Artemis Fowl

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • Onward

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★★

  • Charlie's Angels

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★½

  • Mrs. Fletcher

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★½

  • The King

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Given

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Shazam!

  • Us

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★½

  • Villains

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★½

  • Isn't It Romantic

    ★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★½

  • Pooka!

    ★★

  • Dumplin'

    ★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★★½

  • Aquaman

    ★½

  • Instant Family

    ★★★½

  • The Grinch

    ★★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★

  • Nothing to Hide

    ★★½

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★★

  • Venom

    ★★★½

  • mid90s

    ★★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

  • Beautiful Boy

    ★★★

  • 22 July

    ★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★½

  • Sharp Objects

    ★★★★★

  • Banana Fish

    ★★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Set It Up

    ★★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★

  • Ocean's Eight

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Tag

    ★★★★