lizardgf3000 has logged 27 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Edit this entry  
24
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
Edit this entry  
24
Knock Knock

Knock Knock

2015
×
Read the review Edit this entry  
24
Black Dynamite

Black Dynamite

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Parents

Parents

1989
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Climb

The Climb

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Clue

Clue

1985
×
★★★½
Edit this entry  
13
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hail Satan?

Hail Satan?

2019
×
★★★½
Edit this entry  
07
Akira

Akira

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
04
The Happening

The Happening

2008
×
Edit this entry  
02
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Victoria

Victoria

2015
×
★★★★
Edit this entry  
12
Casey Anthony : An American Murder Mystery

Casey Anthony : An American Murder Mystery

2017
×
Read the review Edit this entry  
12
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Muriel's Wedding

Muriel's Wedding

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
Read the review Edit this entry  
02
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Grave of the Fireflies

Grave of the Fireflies

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
May

May

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Sybil

Sybil

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry