• Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★★

  • CODA

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Ratatouille: The TikTok Musical

    ★★★★★

  • ariana grande: excuse me, i love you

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★★

  • Chemical Hearts

    ½

  • The Lovebirds

    ★★★

  • The Half of It

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Black Bear

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★

  • Ma

    ½

  • Parasite

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Troop Zero

    ★★★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★★

  • The Favourite

    ★★★★½

  • Roma

    ★★★½

  • Crazy Rich Asians

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★½

  • Life of the Party

    ★★

  • A Quiet Place

    ★★★★½

  • Tomb Raider

    ★★★★★

  • Love, Simon

    ★★★★½

  • Annihilation

    ★★★

  • Black Panther

    ★★★★½

  • Hearts Beat Loud

    ★★★★

  • Black Mirror: Crocodile

    ★★

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★½

  • Black Mirror: Arkangel

    ★★★½

  • Black Mirror: Black Museum

    ★★★★

  • Black Mirror: USS Callister

    ★★★★★

  • The Post

    ★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★

  • The Star

    ★★

  • Ferdinand

    ★★★

  • Daddy's Home 2

    ★★

  • The Carmilla Movie

    ★★★

  • Flatliners

    ★★

  • Anna and the Apocalypse

    ★★

  • Disobedience

    ★★★★

  • Professor Marston and the Wonder Women

    ★★★★½

  • Stronger

    ★★★★

  • I, Tonya

    ★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★

  • The Shape of Water

    ★★

  • Tulip Fever

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★½

  • Girls Trip

    ★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★★½

  • The Zookeeper's Wife

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★½

  • Beauty and the Beast

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • The Big Sick

    ★★★★½