LIZE01 has logged 40 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Truly Madly Deeply

Truly Madly Deeply

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Inside Man

Inside Man

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Mother

Mother

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Drowning by Numbers

Drowning by Numbers

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
12 Years a Slave

12 Years a Slave

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Hosts

Hosts

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Split

Split

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Saving Private Ryan

Saving Private Ryan

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Finding Nemo

Finding Nemo

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Terrifier

Terrifier

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Halloween II

Halloween II

2009
×
Read the review Edit this entry  
07
Wild Child

Wild Child

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Moana

Moana

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
Read the review Edit this entry  
04
Good Time

Good Time

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Maze Runner

The Maze Runner

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
In Time

In Time

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry