• Underwater

    ★★★

  • The Grudge

  • Queen & Slim

    ★★★★

  • Butt Boy

    ½

  • 3 from Hell

    ★★★

  • The Platform

    ★★½

  • Hustlers

    ★★★

  • Travis Scott: Look Mom I Can Fly

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Vivarium

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Parasite

    ★★★★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★★

  • Pet Sematary

    ★★

  • Us

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Halloween

    ★★★

  • White Boy Rick

    ★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Nathan for You: Finding Frances

    ★★★★★

  • I, Tonya

    ★★★★

  • mother!

    ★★★½

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★

  • Get Out

    ★★★★

  • La La Land

  • Train to Busan

    ★★★½

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★

  • Green Room

    ★★★½

  • The Taking of Deborah Logan

    ★★★

  • It Follows

    ★★★½

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★★

  • American Hustle

    ★★★★★

  • Beckoning the Butcher

  • Silver Linings Playbook

    ★★★½

  • The Social Network

    ★★★★

  • Inception

  • Enter the Void

    ★★★★½

  • The Wrestler

    ★★★★★

  • Blades of Glory

    ★★★

  • Tenacious D in The Pick of Destiny

    ★★★

  • The Devil's Rejects

    ★★★

  • House of Wax

  • Kill Bill: Vol. 1

    ★★★

  • House of 1000 Corpses

    ★★½

  • Spirited Away

    ★★★★★

  • Legally Blonde

    ★★★★

  • Requiem for a Dream

    ★★★★

  • Trainspotting

    ★★★½

  • Kids

    ★★★

  • Casino

    ★★★★½

  • Pulp Fiction

    ★★★

  • The Breakfast Club

    ★★★★★

  • The Shining

    ★★★

  • Grease

    ★★½

  • Psycho

    ★★★★

  • The Wizard of Oz

    ★★½