Christian has logged 313 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Super 8

Super 8

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Belfast

Belfast

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Holes

Holes

2003
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
21
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Violet

Violet

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ghostbusters II

Ghostbusters II

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
Read the review Edit this entry  
13
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Passing

Passing

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Twilight

Twilight

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Nine Days

Nine Days

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
One Shot

One Shot

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Coming Home in the Dark

Coming Home in the Dark

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Finch

Finch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Language Lessons

Language Lessons

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Spine of Night

The Spine of Night

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Antlers

Antlers

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Lamb

Lamb

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Chronicles of Narnia: The Voyage of the Dawn Treader

The Chronicles of Narnia: The Voyage of the Dawn Treader

2010
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
01
The Chronicles of Narnia: Prince Caspian

The Chronicles of Narnia: Prince Caspian

2008
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Night House

The Night House

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
Read prior review Edit this entry  
19
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
On Her Majesty's Secret Service

On Her Majesty's Secret Service

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry