Christian has logged 21 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Mystic River

Mystic River

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Accepted

Accepted

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Guns Akimbo

Guns Akimbo

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
High Ground

High Ground

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Memento

Memento

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★½
Edit this entry  
16
Boss Level

Boss Level

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Oxygen

Oxygen

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
In the Earth

In the Earth

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Role Models

Role Models

2008
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
#Alive

#Alive

2020
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
The Sandlot

The Sandlot

1993
×
★★★½
Read prior review Edit this entry