• Cowboy Bebop: The Lost Session

    ½

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Titane

    ★★★

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★½

  • Loki

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Ice

    ★★★

  • Love, Death & Robots: All Through the House

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

    ★★★½

  • Save Ralph

    ★★★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★½

  • Bobo the Monkey

    ★★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★½

  • Ethos

    ★★★★½

  • OPAL

    ★★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • The Old Guard

    ★★★

  • Normal People

    ★★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • Taylor Tomlinson: Quarter-Life Crisis

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • Eli

    ★½

  • Undone

    ★★★★

  • Guns Akimbo

    ★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Wishing Apple

    ★★★★★

  • Anima

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Anna

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★½

  • Dogs Don't Wear Pants

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • Lux Æterna

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Blindspot

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Lucky 13

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Shape-Shifters

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: The Secret War

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Alternate Histories

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Ice Age

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Suits

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Good Hunting

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

    ★★★

  • Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Three Robots

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: The Witness

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Zima Blue

    ★★★★½

  • Happy Death Day 2U

    ★★★

  • Polar

    ★★★

  • Operation Cicero

    ★★

  • Glass

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Aquaman

    ★★★

  • Bird Box

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★½