Emir M has logged 51 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Cowboy Bebop: The Lost Session

Cowboy Bebop: The Lost Session

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Cowboy Bebop: The Lost Session

Cowboy Bebop: The Lost Session

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Cowboy Bebop: The Lost Session

Cowboy Bebop: The Lost Session

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Annie Hall

Annie Hall

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Taste of Cherry

Taste of Cherry

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
For Love and Honour

For Love and Honour

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
I Like Life a Lot

I Like Life a Lot

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Premonitions Following an Evil Deed

Premonitions Following an Evil Deed

1995
×
Read the review Edit this entry  
26
Six Men Getting Sick

Six Men Getting Sick

1967
×
Read the review Edit this entry  
25
Titane

Titane

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Titane

Titane

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Witches

The Witches

1990
×
★★½
Edit this entry  
21
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Ran

Ran

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
In the Name of the Father

In the Name of the Father

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Mortal World

Mortal World

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Butterflies

Butterflies

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
OPAL

OPAL

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Bobo the Monkey

Bobo the Monkey

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Possibly in Michigan

Possibly in Michigan

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Witcher: Nightmare of the Wolf

The Witcher: Nightmare of the Wolf

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
Read the review Edit this entry  
23
District 9

District 9

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Invincible Iron Man

The Invincible Iron Man

2007
×
★★½
Edit this entry  
11
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
A Short Film About Love

A Short Film About Love

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dogs Don't Wear Pants

Dogs Don't Wear Pants

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Only Lovers Left Alive

Only Lovers Left Alive

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Vampire Hunter D: Bloodlust

Vampire Hunter D: Bloodlust

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ninja Scroll

Ninja Scroll

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Hitman's Wife's Bodyguard

Hitman's Wife's Bodyguard

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Heat

Heat

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Black Mirror: Hang the DJ

Black Mirror: Hang the DJ

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Green Ray

The Green Ray

1986
×
★★★★
Edit this entry  
24
Alone

Alone

2008
×
Read the review Edit this entry  
19
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Normal People

Normal People

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Bartu Ben

Bartu Ben

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Bully

Bully

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry