• The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★½

  • Wrath of Man

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Coming 2 America

    ★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Barb and Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★½

  • Music

    ½

  • We Can Be Heroes

    ★★

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • Education

    ★★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★★½

  • Hillbilly Elegy

  • Mank

    ★★★

  • Let Him Go

    ★★

  • Come Play

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★★

  • Mangrove

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • Unpregnant

    ★★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • The Broken Hearts Gallery

    ★★★½

  • Phineas and Ferb the Movie: Candace Against the Universe

    ★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★½

  • The New Mutants

  • Tenet

    ★★★★

  • Project Power

    ★★★

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★★½

  • Unhinged

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★½

  • Eric Andre: Legalize Everything

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Artemis Fowl

  • Becky

    ★★★½

  • Scoob!

    ★★★½

  • Beastie Boys Story

    ★★★★

  • Extraction

    ★★★

  • Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge

    ★★★½

  • Altered Carbon: Resleeved

    ★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★★

  • Trolls World Tour

    ★★

  • The Hunt

    ★★½

  • Mulan

    ★★

  • Spenser Confidential

    ★★

  • Bloodshot

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Superman: Red Son

    ★★★½

  • Onward

    ★★★½

  • Fantasy Island

    ½

  • The Father

    ★★★★½

  • Horse Girl

    ★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★