Logan has logged 68 entries for films during May 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Sympathy for Lady Vengeance

Sympathy for Lady Vengeance

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Water Lilies

Water Lilies

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Pain & Gain

Pain & Gain

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Vertical Shapes in a Horizontal Landscape

Vertical Shapes in a Horizontal Landscape

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Masterpiece

Masterpiece

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Over

Over

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Return to Oz

Return to Oz

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Crazy World

Crazy World

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
And Then the Bear

And Then the Bear

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Bilby

Bilby

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Bird Karma

Bird Karma

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Game

The Game

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

1939
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Bird with the Crystal Plumage

The Bird with the Crystal Plumage

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Wanted

Wanted

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bait

Bait

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Seventh Seal

The Seventh Seal

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Arbor

The Arbor

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Bad Boys for Life

Bad Boys for Life

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Downhill

Downhill

2020
×
Read the review Edit this entry  
23
Chloe

Chloe

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
On the Silver Globe

On the Silver Globe

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Here Comes the Boom

Here Comes the Boom

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Out

Out

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ran

Ran

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Driver

The Driver

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Fire (Pożar)

Fire (Pożar)

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Wind

Wind

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Kes

Kes

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Mask of Zorro

The Mask of Zorro

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Terminal

The Terminal

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spaceship Earth

Spaceship Earth

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Nimic

Nimic

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
My Dinner with Andre

My Dinner with Andre

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Night Moves

Night Moves

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Scoob!

Scoob!

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
The Wrong Missy

The Wrong Missy

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Tampopo

Tampopo

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Night Is Short, Walk on Girl

Night Is Short, Walk on Girl

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Fall

The Fall

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Rhubarb

Rhubarb

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Capone

Capone

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Magic Mike

Magic Mike

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

2020
×
Read the review Edit this entry  
11
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Rider

The Rider

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Cliffhanger

Cliffhanger

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Visitor Q

Visitor Q

2001
×
½
Read the review Edit this entry