• Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★½

  • Canvas

    ★★★½

  • Over the Moon

    ★★★½

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★★★½

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★

  • Ava

    ★★½

  • We Bare Bears: The Movie

  • The Half of It

    ★★★★

  • Making Unorthodox

  • Unorthodox

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • Emma.

    ★★★★★

  • Minari

  • Palm Springs

    ★★★½

  • The Forty-Year-Old Version

  • The Booksellers

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Angel Has Fallen

    ★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Aladdin

  • After

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Happy Death Day 2U

    ★★★½

  • Cold Pursuit

  • Troop Zero

    ★★★½

  • Fighting with My Family

    ★★★½

  • BTS World Tour: Love Yourself in Seoul

    ★★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★★

  • The Grinch

    ★★★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★½

  • Peppermint

    ★★★½

  • Outlaw King

    ★★★

  • A Simple Favor

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Skyscraper

    ★★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★

  • The Hurricane Heist

    ★★

  • Love, Simon

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★½

  • My Moon

  • 12 Strong

  • The Commuter

  • The Post

    ★★★½

  • The Greatest Showman

    ★★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★★

  • Daddy's Home 2

    ★★★★

  • Murder on the Orient Express

  • Justice League

    ★★½

  • Coco

    ★★★★

  • The Man Who Invented Christmas

    ★★★★

  • The Snowman

  • Happy Death Day

    ★★★★

  • The Tribes of Palos Verdes

    ★★★½

  • It