• Squid Game

    ★★★★½

  • Cinderella

    ½

  • Luca

    ★★★★

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★½

  • Demi Lovato: Dancing with the Devil

    ★★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Oprah with Meghan and Harry: A CBS Primetime Special

    ★★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • Mulan

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Minari

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Frozen II

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • Annabelle Comes Home

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★★

  • Us

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • Aquaman

    ★★★★★

  • Bird Box

    ★★★★

  • The Nun

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★★

  • Black Panther

    ★★★★★

  • The Post

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • Justice League

    ★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★★

  • Gerald's Game

    ★★★★

  • Disobedience

    ★★★★

  • I, Tonya

    ★★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • Annabelle: Creation

    ★★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★

  • Atomic Blonde

    ★★★★

  • The Lego Batman Movie

    ★★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • Moana

    ★★★★★

  • Doctor Strange

    ★★★★★

  • 13th

    ★★★★★

  • Sully

  • Arrival

    ★★★★

  • Ghostbusters

    ★★★★

  • The Handmaiden

    ★★★★★

  • Train to Busan

    ★★★★★

  • The Conjuring 2

    ★★★★★

  • Lemonade

    ★★★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★★

  • The Boss

    ★★★

  • Sausage Party

    ★★★

  • Hush

    ★★★★

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★★★

  • Zootopia

    ★★★★★