• We Can Be Heroes

    ★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • A Creepshow Animated Special

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★½

  • Freaky

    ★★★

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • On the Rocks

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★★

  • The New Mutants

    ★★

  • Tenet

    ★★★★

  • The One and Only Ivan

    ★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • Artemis Fowl

  • Capone

    ★★★

  • Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • The Way Back

    ★★★

  • Bloodshot

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Onward

    ★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • Fantasy Island

    ★★

  • Gretel & Hansel

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • The Turning

    ★½

  • Goldman v Silverman

  • Underwater

    ★★★

  • Cats

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★★★★

  • The Gentlemen

    ★★

  • 1917

    ★★★

  • The Kacey Musgraves Christmas Show

  • Charlie's Angels

    ★★

  • Frozen II

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★½

  • The Jesus Rolls

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★

  • In the Tall Grass

    ★★

  • Rambo: Last Blood

    ★½

  • To Hell and Back: The Making of 3 From Hell

  • 3 from Hell

    ★★★★

  • Bad Education

    ★★★★

  • Color Out of Space

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • The King

    ★★★½

  • Joker

    ★★

  • First Cow

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • The Kitchen

    ★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Crawl

    ★★½

  • The Lion King

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Child's Play

    ★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Dark Phoenix

    ★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½