London has logged 94 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Creating Rem Lezar

Creating Rem Lezar

1989
×
½
Read the review Edit this entry  
31
Boruto: Naruto the Movie

Boruto: Naruto the Movie

2015
×
Read the review Edit this entry  
31
Mobile Suit Gundam: The Origin II - Artesia's Sorrow

Mobile Suit Gundam: The Origin II - Artesia's Sorrow

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Cabaret

Cabaret

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Bad Day at Black Rock

Bad Day at Black Rock

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
12 Years a Slave

12 Years a Slave

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Western Deep

Western Deep

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Five Easy Pieces

Five Easy Pieces

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Steamboat Bill, Jr.

Steamboat Bill, Jr.

1928
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Scarecrow

The Scarecrow

1920
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Shame

Shame

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Widows

Widows

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Ginger Snaps

Ginger Snaps

2000
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Mobile Suit Gundam: The Origin I - Blue-Eyed Casval

Mobile Suit Gundam: The Origin I - Blue-Eyed Casval

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Hunger

Hunger

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Color of Pomegranates

The Color of Pomegranates

1969
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Lawnmower Man

The Lawnmower Man

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Sherlock, Jr.

Sherlock, Jr.

1924
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mobile Suit Gundam: Char's Counterattack

Mobile Suit Gundam: Char's Counterattack

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bloodshot

Bloodshot

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Persepolis

Persepolis

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Convict 13

Convict 13

1920
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Along with the Gods: The Last 49 Days

Along with the Gods: The Last 49 Days

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Beavis and Butt-Head Do America

Beavis and Butt-Head Do America

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The High Sign

The High Sign

1921
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Strawberry Shortcake: Meet Strawberry Shortcake

Strawberry Shortcake: Meet Strawberry Shortcake

2003
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Strawberry Shortcake: Spring for Strawberry Shortcake

Strawberry Shortcake: Spring for Strawberry Shortcake

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Hot Wheels: World Race

Hot Wheels: World Race

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Haunted House

The Haunted House

1921
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Toby Tortoise Returns

Toby Tortoise Returns

1936
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
My Hero Academia: Two Heroes

My Hero Academia: Two Heroes

2018
×
Read the review Edit this entry  
23
Retro Puppet Master

Retro Puppet Master

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
King of New York

King of New York

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Sword Art Online: The Movie - Ordinal Scale

Sword Art Online: The Movie - Ordinal Scale

2017
×
Read the review Edit this entry  
22
Song of the Sea

Song of the Sea

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Moon

Moon

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Along with the Gods: The Two Worlds

Along with the Gods: The Two Worlds

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Inuyasha the Movie: Affections Touching Across Time

Inuyasha the Movie: Affections Touching Across Time

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Fist of the North Star

Fist of the North Star

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Platform

The Platform

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Dragon Quest: Your Story

Dragon Quest: Your Story

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Tortoise and the Hare

The Tortoise and the Hare

1935
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Henge

Henge

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Twitches Too

Twitches Too

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Bleach the Movie: Hell Verse

Bleach the Movie: Hell Verse

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
[REC]

[REC]

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Bleach the Movie: Fade to Black

Bleach the Movie: Fade to Black

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Bleach: The Sealed Sword Frenzy

Bleach: The Sealed Sword Frenzy

2005
×
★½
Read the review Edit this entry