• Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • The Girl and the Spider

  • Flora & Ulysses

    ★★★½

  • Tripping with Nils Frahm

    ★★★½

  • Hillbilly Elegy

    ★★

  • Beginning

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★½

  • The Willoughbys

    ★★★

  • The Last Dance

    ★★★

  • The Works and Days (of Tayoko Shiojiri in the Shiotani Basin)

  • Days

    ★★★★½

  • The Last City

    ★★★½

  • The Woman Who Ran

  • Siberia

    ★★★★

  • My Little Sister

    ★★★

  • Equinox

    ★★★½

  • Undine

    ★★★

  • Gunda

    ★½

  • The Salt of Tears

    ★★★★

  • Encounters

    ★★½

  • Orphea

    ★★★

  • Recovery

    ★★★★

  • Maggie's Farm

    ★★★½

  • The Intruder

    ★★★

  • Swimming Out Till the Sea Turns Blue

    ★★★★

  • The Tango of the Widower and Its Distorting Mirror

    ★★★

  • The Calming

    ★★½

  • Minari

    ★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★½

  • Dark Waters

    ★★★½

  • 10:28,30

  • The Irishman

    ★★★

  • Anne at 13,000 Ft.

    ★★½

  • Book of Hours

  • Billy

  • Transcript

  • Second Generation

  • Cézanne

  • Circumplector

  • Hrvoji, Look at You from the Tower

  • The Audition

    ★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • The Bite

  • Proxima

    ★★

  • Amusement Ride

  • 2008

  • Slow Volumes

  • SaF05

  • Austrian Pavilion

  • Three Summers

    ★★★

  • Cunningham

    ★★★½

  • We Still Have to Close Our Eyes

  • State Funeral

    ★★★★

  • The Moneychanger

    ★★★

  • Heavy Metal Detox

  • Rocks

    ★★★½

  • Martin Eden

    ★★★

  • Ema

    ★★★

  • First Cow

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★★½

  • A Topography of Memory

  • Vitalina Varela

    ★★★½

  • Those That, at a Distance, Resemble Another

  • My Skin, Luminous

    ★★★

  • (tourism studies)