Adam has logged 63 entries for films during June 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Her

Her

2013
×
Read the review Edit this entry  
29
Blood Brother

Blood Brother

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Nest

The Nest

2013
×
★★½
Edit this entry  
28
Arbitrage

Arbitrage

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Cold Comes the Night

Cold Comes the Night

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Jack Ryan: Shadow Recruit

Jack Ryan: Shadow Recruit

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Point

The Point

1971
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Battle of the Sexes

The Battle of the Sexes

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Runner Runner

Runner Runner

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Tundra

Tundra

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dallas Buyers Club

Dallas Buyers Club

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
50 Kisses

50 Kisses

2014
×
★★
Edit this entry  
22
Yobi, The Five-Tailed Fox

Yobi, The Five-Tailed Fox

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Any Day Now

Any Day Now

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Normal Heart

The Normal Heart

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Reef 2: High Tide

The Reef 2: High Tide

2012
×
Read the review Edit this entry  
20
Out of the Furnace

Out of the Furnace

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Canyons

The Canyons

2013
×
Read the review Edit this entry  
19
The Borderlands

The Borderlands

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Philomena

Philomena

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Past

The Past

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Paradise

Paradise

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Hobbit: The Desolation of Smaug

The Hobbit: The Desolation of Smaug

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Laughter in Paradise

Laughter in Paradise

1951
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Family

The Family

2013
×
Read the review Edit this entry  
15
Admission

Admission

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Unknown Known

The Unknown Known

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Apple Dumpling Gang

The Apple Dumpling Gang

1975
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Fill the Void

Fill the Void

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
All Things To All Men

All Things To All Men

2013
×
★★
Edit this entry  
13
TEKKEN

TEKKEN

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
RoboCop

RoboCop

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Deadbeat at Dawn

Deadbeat at Dawn

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Julia

Julia

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Naturalist

The Naturalist

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Kick-Ass 2

Kick-Ass 2

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Pupa

Pupa

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Blue Jasmine

Blue Jasmine

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
This Is Not a Test

This Is Not a Test

1962
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
For No Good Reason

For No Good Reason

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The To Do List

The To Do List

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Unearthly Stranger

Unearthly Stranger

1963
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Life of a King

Life of a King

2013
×
Read the review Edit this entry  
06
Stranger by the Lake

Stranger by the Lake

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Blood Drinkers

The Blood Drinkers

1964
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Austenland

Austenland

2013
×
Edit this entry  
05
The Counselor

The Counselor

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
The Hunters

The Hunters

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Hart's Desire

Hart's Desire

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry