• Don't Look Up

    ★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Britney vs. Spears

  • Squid Game

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★★

  • C'mon C'mon

  • He's All That

  • The Suicide Squad

  • Red Rocket

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • LFG

    ★★★

  • Luca

    ★★★★★

  • North Hollywood

    ★★½

  • Save Ralph

  • Framing Britney Spears

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • This Is Paris

  • I Care a Lot

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • Ammonite

    ★★★★

  • Mainstream

    ★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Athlete A

  • The Letter Room

    ★★

  • The King of Staten Island

    ★★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • All the Bright Places

    ★★½

  • Pete Davidson: Alive from New York

  • Minari

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★★

  • Black Bear

    ★★★★

  • Zola

    ★★★½

  • Spree

    ★★★½

  • His House

    ★★★★

  • Miss Americana

    ★★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★½

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★

  • Fix

    ★★

  • The Irishman

    ★★★½

  • The Goldfinch

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • Judy

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • Vivarium

    ★½

  • Child's Play

    ★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Ma

    ★★★★★

  • Murder Mystery

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★★★★

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Big Time Adolescence

    ★★★½