meg has logged 149 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
Read the review Edit this entry  
28
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Animal Crossing: The Movie

Animal Crossing: The Movie

2006
×
Read the review Edit this entry  
30
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
Read the review Edit this entry  
29
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Prozac Nation

Prozac Nation

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
mother!

mother!

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Lizzie

Lizzie

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Paper Towns

Paper Towns

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Jackie

Jackie

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Vivarium

Vivarium

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
The Letter Room

The Letter Room

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Cousin Ben Troop Screening

Cousin Ben Troop Screening

2012
×
Edit this entry  
27
Do You Like to Read?

Do You Like to Read?

2012
×
Edit this entry  
27
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Save Ralph

Save Ralph

2021
×
Read the review Edit this entry  
19
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Raw

Raw

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Broken Flowers

Broken Flowers

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Britney vs. Spears

Britney vs. Spears

2021
×
Edit this entry  
05
Carmen

Carmen

2017
×
Read the review Edit this entry  
05
Kitty

Kitty

2016
×
Read the review Edit this entry  
02
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
Read the review Edit this entry  
10
Private Life

Private Life

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Victoria

Victoria

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Remember Me

Remember Me

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Bongwater

Bongwater

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Speak

Speak

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry