meg has logged 14 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Slums of Beverly Hills

Slums of Beverly Hills

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Slums of Beverly Hills

Slums of Beverly Hills

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★
Edit this entry  
08
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Terms of Endearment

Terms of Endearment

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry