Sort by

Lorenzo has logged 1,265 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Attenberg

Attenberg

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Barking Dogs Never Bite

Barking Dogs Never Bite

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Men in Black II

Men in Black II

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Footloose

Footloose

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Lost Souls

Lost Souls

1980
×
Read the review Edit this entry  
30
Tiger Cage II

Tiger Cage II

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Tiger Cage

Tiger Cage

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The 7th Voyage of Sinbad

The 7th Voyage of Sinbad

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Handmaid's Tale

The Handmaid's Tale

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Humoresque

Humoresque

1946
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Sadie McKee

Sadie McKee

1934
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Possessed

Possessed

1931
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Trinity Is Still My Name

Trinity Is Still My Name

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Doc Hollywood

Doc Hollywood

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
200 Pounds Beauty

200 Pounds Beauty

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Con Air

Con Air

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
London Has Fallen

London Has Fallen

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Olympus Has Fallen

Olympus Has Fallen

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Our Dancing Daughters

Our Dancing Daughters

1928
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dressed to Kill

Dressed to Kill

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Major League

Major League

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Watch Out, We're Mad

Watch Out, We're Mad

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Last Dragon

The Last Dragon

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Mask

Mask

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Police Academy 3: Back in Training

Police Academy 3: Back in Training

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Police Academy 2: Their First Assignment

Police Academy 2: Their First Assignment

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Tango & Cash

Tango & Cash

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Mr. & Mrs. Smith

Mr. & Mrs. Smith

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Jumanji

Jumanji

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Men in Black

Men in Black

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Detective Conan: Zero the Enforcer

Detective Conan: Zero the Enforcer

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Go for It

Go for It

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Predator 2

Predator 2

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Love Exposure

Love Exposure

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Passenger 57

Passenger 57

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
National Lampoon's Loaded Weapon 1

National Lampoon's Loaded Weapon 1

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Fighting Fool

The Fighting Fool

1979
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Magnificent Ruffians

The Magnificent Ruffians

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Return of the Bastard Swordsman

Return of the Bastard Swordsman

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Dancing Lady

Dancing Lady

1933
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Play It Again, Sam

Play It Again, Sam

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Napoleon Dynamite

Napoleon Dynamite

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The General

The General

1926
×
★★★★½
Read the review Edit this entry