Sort by

Lorenzo has logged 241 entries for films during July 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Something Wild

Something Wild

1961
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Riffraff

Riffraff

1936
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Walk on the Wild Side

Walk on the Wild Side

1962
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
A Woman Is a Woman

A Woman Is a Woman

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Alphaville

Alphaville

1965
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Speedy Gonzales

Speedy Gonzales

1955
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
For Scent-imental Reasons

For Scent-imental Reasons

1949
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Lovelorn Leghorn

Lovelorn Leghorn

1951
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Beep, Beep

Beep, Beep

1952
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Fast and Furry-ous

Fast and Furry-ous

1949
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Tweetie Pie

Tweetie Pie

1947
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
A Tale of Two Kitties

A Tale of Two Kitties

1942
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Old Glory

Old Glory

1939
×
½
Read the review Edit this entry  
31
Porky Chops

Porky Chops

1949
×
Read the review Edit this entry  
31
Scaredy Cat

Scaredy Cat

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Kitty Kornered

Kitty Kornered

1946
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Baby Bottleneck

Baby Bottleneck

1946
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Robin Hood Daffy

Robin Hood Daffy

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Duck Amuck

Duck Amuck

1953
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Scarlet Pumpernickel

The Scarlet Pumpernickel

1950
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
A Pest in the House

A Pest in the House

1947
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Great Piggy Bank Robbery

The Great Piggy Bank Robbery

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
What's Opera, Doc?

What's Opera, Doc?

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Rabbit of Seville

Rabbit of Seville

1950
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
8 Ball Bunny

8 Ball Bunny

1950
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Rabbit Hood

Rabbit Hood

1949
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Old Grey Hare

The Old Grey Hare

1944
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Buccaneer Bunny

Buccaneer Bunny

1948
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Baseball Bugs

Baseball Bugs

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Hare Tonic

Hare Tonic

1945
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Bullitt

Bullitt

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
High Society

High Society

1956
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
All of Me

All of Me

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Point Blank

Point Blank

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
4 for Texas

4 for Texas

1963
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Oh, God!

Oh, God!

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Barkleys of Broadway

The Barkleys of Broadway

1949
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Comic

The Comic

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Saddle the Wind

Saddle the Wind

1958
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Where’s Poppa?

Where’s Poppa?

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Sea Hawk

The Sea Hawk

1940
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Rainmaker

The Rainmaker

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Americanization of Emily

The Americanization of Emily

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Arthur

Arthur

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Enter Laughing

Enter Laughing

1967
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Doctor Zhivago

Doctor Zhivago

1965
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Don't Make Waves

Don't Make Waves

1967
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Fugitive

The Fugitive

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Sahara

Sahara

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry