louferrigno has logged 398 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Crimewave

Crimewave

1985
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
31
Snoopy Presents: For Auld Lang Syne

Snoopy Presents: For Auld Lang Syne

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Deadly Life of a Ninja

Deadly Life of a Ninja

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Incredible Kung Fu Mission

Incredible Kung Fu Mission

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Thrilling Bloody Sword

Thrilling Bloody Sword

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Color of Pomegranates

The Color of Pomegranates

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Barry Lyndon

Barry Lyndon

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dirty Ho

Dirty Ho

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ace in the Hole

Ace in the Hole

1951
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Felix the Cat Saves Christmas

Felix the Cat Saves Christmas

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Shaggy Dog

The Shaggy Dog

1959
×
★★★½
Edit this entry  
23
Cruella

Cruella

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
A Christmas Story 2

A Christmas Story 2

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Teenage Mutant Ninja Turtles: We Wish You a Turtle Christmas

Teenage Mutant Ninja Turtles: We Wish You a Turtle Christmas

1994
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Ziggy Stardust and the Spiders From Mars

Ziggy Stardust and the Spiders From Mars

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
The Roof

The Roof

1956
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Woodstock

Woodstock

1970
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Sting - Bring on the Night

Sting - Bring on the Night

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Elvis: That's the Way It Is

Elvis: That's the Way It Is

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mm.. Food Drive Tour

Mm.. Food Drive Tour

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Bad Black

Bad Black

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Homecoming: A Film by Beyoncé

Homecoming: A Film by Beyoncé

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Vulfpeck: Live at Madison Square Garden

Vulfpeck: Live at Madison Square Garden

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
ariana grande: excuse me, i love you

ariana grande: excuse me, i love you

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Ween: Live in Chicago

Ween: Live in Chicago

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Nirvana: Live At Reading

Nirvana: Live At Reading

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
David Byrne's American Utopia

David Byrne's American Utopia

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Panic! at the Disco: Live in Denver

Panic! at the Disco: Live in Denver

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Pied Piper

The Pied Piper

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Big Time

Big Time

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Elton John: Live In Barcelona

Elton John: Live In Barcelona

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The T.A.M.I. Show

The T.A.M.I. Show

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Shake! Otis at Monterey

Shake! Otis at Monterey

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Jimi Plays Monterey

Jimi Plays Monterey

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Monterey Pop

Monterey Pop

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Ears, Eyes and Throats: Restored Classic and Lost Punk Films 1976-1981

Ears, Eyes and Throats: Restored Classic and Lost Punk Films 1976-1981

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Steamboy

Steamboy

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Sailor Suit and Machine Gun

Sailor Suit and Machine Gun

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Proof

Proof

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Z

Z

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Skeleton Key

The Skeleton Key

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Producers

The Producers

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
It Happened Here

It Happened Here

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Love Guru

The Love Guru

2008
×
Read the review Edit this entry  
17
Bunny Lake Is Missing

Bunny Lake Is Missing

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Conan the Barbarian

Conan the Barbarian

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Yokel Boy

Yokel Boy

1942
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Blast of Silence

Blast of Silence

1961
×
★★★
Read the review Edit this entry