kai has logged 202 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
find true love

find true love

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
pizza movie

pizza movie

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
fluffy's third eye

fluffy's third eye

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
little bunny

little bunny

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
agoraphobia

agoraphobia

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
kittykat96

kittykat96

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
floatland

floatland

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
motivational video movie

motivational video movie

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Bunnyrabbit

Bunnyrabbit

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
mask dog

mask dog

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
dead end

dead end

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Catscape

Catscape

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bobo the Monkey

Bobo the Monkey

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Twins in Paradise

Twins in Paradise

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
cat city

cat city

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
I'll say it first

I'll say it first

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Tale of the Nine Tailed

Tale of the Nine Tailed

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Net I Die

Net I Die

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Goblin

Goblin

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
One-Line

One-Line

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Run On

Run On

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Merciless

The Merciless

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Merciless

The Merciless

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Voice of Silence

Voice of Silence

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
#Alive

#Alive

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Attorney

The Attorney

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
A Melody to Remember

A Melody to Remember

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Merciless

The Merciless

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Strangers From Hell

Strangers From Hell

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Strangers From Hell

Strangers From Hell

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
JoJo's Bizarre Adventure: Diamond Is Unbreakable – Chapter 1

JoJo's Bizarre Adventure: Diamond Is Unbreakable – Chapter 1

2017
×
Read the review Edit this entry  
29
Wotakoi: Love is Hard for Otaku

Wotakoi: Love is Hard for Otaku

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Psychic Kusuo

Psychic Kusuo

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Your Lie in April

Your Lie in April

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
No Longer Heroine

No Longer Heroine

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Wolf Girl and Black Prince

Wolf Girl and Black Prince

2016
×
Read the review Edit this entry  
28
L♥DK

L♥DK

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
One Week Friends

One Week Friends

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Divine Fury

The Divine Fury

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Forgotten

Forgotten

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
I Can Speak

I Can Speak

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Shark: The Beginning

Shark: The Beginning

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Extreme Job

Extreme Job

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Time to Hunt

Time to Hunt

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Shark: The Beginning

Shark: The Beginning

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Her Private Life

Her Private Life

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Dude in Me

The Dude in Me

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Witch: Part 1. The Subversion

The Witch: Part 1. The Subversion

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry