• Squid Game

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

  • Loki

    ★★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Rebecca

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Run

  • Monday

    ★★★

  • The Devil All the Time

  • Work It

  • Under the Riccione Sun

  • If Anything Happens I Love You

  • 365 Days

  • Lost Girls

  • The Turning

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

  • Cats

  • 6 Underground

  • Little Women

    ★★★★★

  • In the Shadow of the Moon

  • Endings, Beginnings

    ★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • The Platform

  • It Chapter Two

  • Scary Stories to Tell in the Dark

  • Ready or Not

  • A Rainy Day in New York

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • After

  • Us

  • Oh, Ramona!

  • Isn't It Romantic

  • Happy Death Day 2U

  • Wounds

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

  • Escape Room

  • Bird Box

  • Bohemian Rhapsody

  • The Haunting of Hill House

  • The Hate U Give

  • Beautiful Boy

  • The Nun

  • Destroyer

    ★★★

  • A Star Is Born

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Ant-Man and the Wasp

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

  • Deadpool 2

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • 6 Balloons

  • Blockers

  • A Quiet Place

  • Game Night

    ★★★★

  • Love, Simon

  • Black Panther

  • Hereditary

  • Searching

  • Maze Runner: The Death Cure

  • The Greatest Showman