vera has logged 31 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★
Edit this entry  
14
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The First Time

The First Time

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
I'm Not Here

I'm Not Here

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Adult World

Adult World

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Monday

Monday

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Destroyer

Destroyer

2018
×
★★★
Edit this entry  
10
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Endings, Beginnings

Endings, Beginnings

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry