• The Girl Who Killed Her Parents

    ★★★★

  • The Boy Who Killed My Parents

    ★★★½

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★★

  • The Voyeurs

    ★★★★

  • He's All That

    ★★½

  • The Secret Diary of an Exchange Student

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • The Kissing Booth 3

    ★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • 4×100 – Correndo por um Sonho

    ★★★★

  • Fatherhood

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★½

  • Loki

    ★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★½

  • 22 vs. Earth

    ★★★

  • Chadwick Boseman: Portrait of an Artist

  • Thunder Force

    ★★★

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Save Ralph

    ★★★★★

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Get the Goat

    ★★★

  • Coming 2 America

    ★★

  • Moxie

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Cherry

    ★★½

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★★★

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • The Little Things

    ★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • Double Dad

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★★★

  • The White Tiger

    ★★★★

  • We Can Be Heroes

    ★★

  • Burrow

    ★★★★

  • News of the World

    ★★½

  • ariana grande: excuse me, i love you

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★★

  • The Midnight Sky

    ★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • Just Another Christmas

    ★★★★★

  • The Prom

    ★★½

  • The Call

    ★★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★½

  • A Concerto Is a Conversation

    ★★★★½

  • Two Distant Strangers

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★★★

  • Hunger Ward

  • Hillbilly Elegy

    ★★★½

  • Mank

    ★★★½

  • The Life Ahead

    ★★★½

  • The Craft: Legacy

    ★★

  • Holidate

    ★★★½

  • My First Summer

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★