Blake has logged 27 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Batman: Hush

Batman: Hush

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
27
The Garden and the Wilderness

The Garden and the Wilderness

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Batman: Death in the Family

Batman: Death in the Family

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Batman: Year One

Batman: Year One

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Batman: Gotham by Gaslight

Batman: Gotham by Gaslight

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Batman: Assault on Arkham

Batman: Assault on Arkham

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Batman: Bad Blood

Batman: Bad Blood

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Batman: The Long Halloween, Part One

Batman: The Long Halloween, Part One

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Juice

Juice

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Tag

Tag

2018
×
★★★½
Edit this entry  
20
Crash

Crash

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Princess and the Frog

The Princess and the Frog

2009
×
★★★½
Edit this entry  
15
Seven Samurai

Seven Samurai

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Dry

The Dry

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★
Edit this entry  
10
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Cast Away

Cast Away

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Pete Davidson: Alive from New York

Pete Davidson: Alive from New York

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Pete Davidson: SMD

Pete Davidson: SMD

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry