• Isle of Dogs

    ★★★★½

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Piercing

    ★★½

  • Eighth Grade

    ★★★

  • All the Money in the World

    ★★★

  • The Greatest Showman

    ★★

  • All the Reasons to Forget

    ★★★

  • Coco

    ★★★★

  • Happy Death Day

    ★★

  • Chocante

    ★★★

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★½

  • Disobedience

    ★★★½

  • The Breadwinner

    ★★★★

  • I, Tonya

    ★★★½

  • mother!

    ★★★★

  • It

    ★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★

  • The Shape of Water

    ★★★½

  • Madame

    ★★★

  • A Mother Of Monsters

    ★★★★★

  • Descendants 2

    ★★

  • Alternative Math

  • Dunkirk

    ★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★½

  • Rough Night

    ★★

  • The Book of Henry

    ★★½

  • My Cousin Rachel

    ★½

  • Loveless

    ★★★½

  • You Were Never Really Here

    ★★★½

  • The Beguiled

    ★★★½

  • Wonder Woman

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★

  • Atomic Blonde

    ★★½

  • Baby Driver

    ★★★

  • Unforgettable

    ★½

  • Beauty and the Beast

    ★★★

  • Big Little Lies

    ★★★★½

  • The Party

    ★★★★

  • Just Like Our Parents

    ★★★½

  • I Am Jane Doe

    ★★★

  • Rings

    ½

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★

  • Baronesa

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★

  • A Ghost Story

    ★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★

  • Berlin Syndrome

    ★★½

  • I Don't Feel at Home in This World Anymore

    ★★★

  • My Mom is a Character 2

    ★★★

  • Hidden Figures

    ★★★★

  • A Cure for Wellness

    ★★½

  • Moana

    ★★★

  • Trolls

    ★★★

  • The Late Bloomer

    ★½

  • Split

    ★★★½

  • The Invisible Guest

    ★★★★

  • The Girl on the Train

    ★★½

  • The Edge of Seventeen

    ★★★

  • Snowden

    ★★★

  • Lion

    ★★★

  • Hacksaw Ridge

    ★★★

  • Moonlight

    ★★★½

  • Nocturnal Animals

    ★★★★

  • La La Land

    ★★★

  • XOXO

    ½

  • War Dogs

    ★★★

  • Bad Moms

    ★★½

  • The Purge: Election Year

  • The Shallows

    ★½

  • Lights Out

    ★★