lrshore has logged 39 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Brick

Brick

2005
×
Edit this entry  
24
FRED 3: Camp Fred

FRED 3: Camp Fred

2012
×
Read the review Edit this entry  
17
Project X

Project X

2012
×
Edit this entry  
09
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Wild and Wonderful Whites of West Virginia

The Wild and Wonderful Whites of West Virginia

2009
×
Edit this entry  
13
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★½
Edit this entry  
11
War Dogs

War Dogs

2016
×
★★★★
Edit this entry  
08
Exit Through the Gift Shop

Exit Through the Gift Shop

2010
×
★★★★
Edit this entry  
07
M*A*S*H

M*A*S*H

1970
×
Edit this entry  
29
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★½
Edit this entry  
29
Curious George

Curious George

2006
×
Edit this entry  
18
Chinatown

Chinatown

1974
×
Edit this entry  
18
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★½
Edit this entry  
12
Drugstore Cowboy

Drugstore Cowboy

1989
×
★★★½
Edit this entry  
12
Sex and the City 2

Sex and the City 2

2010
×
½
Edit this entry  
12
Sex and the City

Sex and the City

2008
×
Edit this entry  
03
Possession

Possession

1981
×
★★
Edit this entry  
20
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
19
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★
Edit this entry  
30
Palo Alto

Palo Alto

2013
×
Edit this entry  
28
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Napoleon Dynamite

Napoleon Dynamite

2004
×
★★
Edit this entry  
23
Natural Born Killers

Natural Born Killers

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Fear and Loathing in Las Vegas

Fear and Loathing in Las Vegas

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
18
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
A Serious Man

A Serious Man

2009
×
★★½
Edit this entry  
12
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
12
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
Edit this entry  
12
The Basketball Diaries

The Basketball Diaries

1995
×
★★½
Edit this entry  
09
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★½
Edit this entry  
03
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Junebug

Junebug

2005
×
Edit this entry  
07
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Shower

Shower

1999
×
Edit this entry  
23
Women on the Verge of a Nervous Breakdown

Women on the Verge of a Nervous Breakdown

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Tokyo!

Tokyo!

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry