• Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Stuffed

    ★★★★

  • The Drover’s Wife: The Legend of Molly Johnson

    ★★½

  • Without Getting Killed or Caught

    ★★★

  • The Spine of Night

    ★★½

  • Swan Song

    ★★★★

  • Offseason

    ★★½

  • Paul Dood’s Deadly Lunch Break

  • The Feast

    ★★

  • Here Before

    ★★½

  • Luchadoras

    ★★½

  • The Fallout

    ★★★★

  • Jakob's Wife

    ★★★

  • Introducing, Selma Blair

    ★★★

  • Woodlands Dark and Days Bewitched: A History of Folk Horror

    ★★★½

  • Bantú Mama

    ★★★

  • Gaia

    ★★½

  • Disintegration Loops

    ★★★½

  • Attack of the Murder Hornets

    ★★★

  • Barb and Star Go to Vista Del Mar

    ★★★

  • Kickflip

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • The Last Blockbuster

    ★★½

  • The Dry

    ★★

  • Noise in the Middle

    ½

  • Complete Strangers

    ★½

  • A Christmas Tree Love Story

    ½

  • Riding With Sugar

    ★★

  • Mank

    ★★★

  • In a Silent Way

  • O My God

    ★½

  • Cult

    ★★

  • Alien on Stage

    ★★★★

  • A Report on the Party and the Guests

  • Run

    ★★½

  • Hubie Halloween

    ★★½

  • 2067

    ★½

  • Bloodthirsty

  • Stuck

    ★★★½

  • Mime

  • Mourn

  • Fish Whiskers

  • Blitzkrieg

  • Mickey Reece’s Belle Île

    ★★★

  • Hipolita

    ★★

  • How to Re-Caulk Your Tub

    ★★★★

  • How to Deter a Robber

  • Psycho Ape!

    ★★★

  • The Boy Behind the Door

    ★★★

  • The Stylist

    ★★★

  • Lusty Crest

    ★★½

  • Please Hold

    ★★★

  • Forbidden to See Us Scream in Tehran

    ★★★

  • Solution for Sadness

    ★★½

  • Teddy

    ★★

  • A Feral World

  • Girl

    ★½

  • Nomadland

    ★★

  • I Met a Girl

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★★

  • Brothers by Blood

  • Nail in the Coffin: The Fall and Rise of Vampiro

    ★★★½

  • Biography: The Nine Lives of Ozzy Osbourne

    ★★★½

  • Critical Thinking

    ★★★

  • The Paper Tigers

    ★½

  • Margaux Hartmann

    ★★★

  • Triggered

    ★★½

  • The Five Rules Of Success

    ★½

  • You Cannot Kill David Arquette

    ★★★½

  • Words on Bathroom Walls

    ★★

  • Abracitos