Lance has logged 499 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Belko Experiment

The Belko Experiment

2016
×
★★
Edit this entry  
26
The Cable Guy

The Cable Guy

1996
×
★★★½
Edit this entry  
25
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dave Chappelle: Killin' Them Softly

Dave Chappelle: Killin' Them Softly

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Starring Adam West

Starring Adam West

2013
×
★★★
Edit this entry  
20
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Ox

The Ox

2017
×
Edit this entry  
19
Pressure Point

Pressure Point

1962
×
★★★
Edit this entry  
19
Head of State

Head of State

2003
×
★½
Edit this entry  
18
I Am Not Your Negro

I Am Not Your Negro

2016
×
★★★★
Edit this entry  
18
A Very Murray Christmas

A Very Murray Christmas

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Sunshine that Can Move Mountains

Sunshine that Can Move Mountains

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Thelma & Louise

Thelma & Louise

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Kramer vs. Kramer

Kramer vs. Kramer

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Secrets of the Force Awakens: A Cinematic Journey

Secrets of the Force Awakens: A Cinematic Journey

2016
×
★★★½
Edit this entry  
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Family

The Family

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Doubtful

Doubtful

2017
×
★★½
Edit this entry  
13
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Deep Red

Deep Red

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Krampus

Krampus

2015
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
Office Christmas Party

Office Christmas Party

2016
×
Edit this entry  
08
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Godzilla vs. Mechagodzilla

Godzilla vs. Mechagodzilla

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Cobra

Cobra

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
X: The Man with the X-Ray Eyes

X: The Man with the X-Ray Eyes

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Pro Wrestlers vs Zombies

Pro Wrestlers vs Zombies

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Wrong Turn

Wrong Turn

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Quigley Down Under

Quigley Down Under

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Nacho Libre

Nacho Libre

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Diamond Dogs

Diamond Dogs

2017
×
Edit this entry  
29
Dr. No

Dr. No

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Legacy of Satan

Legacy of Satan

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Don't Ever Change

Don't Ever Change

2017
×
★★★½
Edit this entry  
28
Creature from the Black Lagoon

Creature from the Black Lagoon

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Justice League

Justice League

2017
×
★★
Edit this entry  
26
True Romance

True Romance

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry