Luke has logged 70 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
14
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Leprechaun in the Hood

Leprechaun in the Hood

2000
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
The Player

The Player

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
House

House

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Muppet Movie

The Muppet Movie

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Cinderella

Cinderella

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
16
The Toxic Avenger

The Toxic Avenger

1984
×
Read the review Edit this entry  
15
The Craft

The Craft

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Conan O'Brien Can't Stop

Conan O'Brien Can't Stop

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Critters 3

Critters 3

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Time Bandits

Time Bandits

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Critters 2

Critters 2

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Jason Goes to Hell: The Final Friday

Jason Goes to Hell: The Final Friday

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Critters

Critters

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Vamps

Vamps

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
He's All That

He's All That

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Jason X

Jason X

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Species

Species

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Reign of Fire

Reign of Fire

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Zombie Flesh Eaters

Zombie Flesh Eaters

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Rory Scovel: Live Without Fear

Rory Scovel: Live Without Fear

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Willy's Wonderland

Willy's Wonderland

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Killer Sofa

Killer Sofa

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Devil

Devil

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Killing Them Softly

Killing Them Softly

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Swordfish

Swordfish

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Yu-Gi-Oh!: The Dark Side of Dimensions

Yu-Gi-Oh!: The Dark Side of Dimensions

2016
×
Read the review Edit this entry  
03
Polar

Polar

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Parking Lot Movie

The Parking Lot Movie

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Lars and the Real Girl

Lars and the Real Girl

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Dawn Wall

The Dawn Wall

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry