• Tom Clancy's Without Remorse

  • Stowaway

    ★★

  • Seaspiracy

    ★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Bertha Lutz: A Mulher Na Carta Da ONU

    ★★★★½

  • Way Down

    ★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Behind Her Eyes

    ★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Outside the Wire

    ★½

  • The Dig

    ★★

  • The White Tiger

    ★★★

  • News of the World

    ★★★

  • We Can Be Heroes

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • The Mess You Leave Behind

    ★★½

  • The Midnight Sky

    ★★

  • Rose Island

    ★★★

  • Emicida: AmarElo - It's All for Yesterday

    ★★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • Life in a Year

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Two Distant Strangers

    ½

  • Happiest Season

    ★★★½

  • What We Wanted

    ★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★½

  • Mank

    ★★★½

  • Midnight at the Magnolia

    ★½

  • Operation Christmas Drop

  • Holidate

    ★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Roald Dahl's The Witches

    ★½

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Someone Has to Die

    ★★½

  • Rebecca

    ★★

  • Soul

    ★★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Black Box

    ★★½

  • The Binding

  • The Boys in the Band

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★½

  • Coven

    ★★★

  • The Paramedic

    ★★

  • We Are Who We Are

    ★★★★½

  • I Care a Lot

  • Monday

    ★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Night in Paradise

    ★★

  • Freaks – You're One of Us

  • Love, Guaranteed

    ★★

  • Unknown Origins

    ★★

  • The New Mutants

  • Tenet

    ★★★

  • Chemical Hearts

    ★★

  • After We Collided

    ½

  • The Crimes That Bind

    ★★★★½

  • Project Power

    ★★★

  • Work It

    ★½

  • Black Is King

    ★★★★

  • Seriously Single

    ★★

  • Greenland

    ★½

  • The Kissing Booth 2

    ½