Luiza has logged 20 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
While at War

While at War

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Wuthering Heights

Wuthering Heights

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Che, Memórias de um Ano Secreto

Che, Memórias de um Ano Secreto

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
Read the review Edit this entry  
20
Behind Her Eyes

Behind Her Eyes

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Welcome II the Terrordome

Welcome II the Terrordome

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Promise

The Promise

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Map of Tiny Perfect Things

The Map of Tiny Perfect Things

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
News of the World

News of the World

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Divergent

Divergent

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Dig

The Dig

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Scandal in Sorrento

Scandal in Sorrento

1955
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Greenland

Greenland

2020
×
★½
Read the review Edit this entry