• The Girl Who Killed Her Parents

    ★★★

  • The Boy Who Killed My Parents

    ★★★½

  • Confessions of an Invisible Girl

    ★★

  • The Guilty

    ★★★

  • Kate

    ★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • Clickbait

    ★★

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

    ★★★

  • The Secret Diary of an Exchange Student

    ★★½

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Blood Red Sky

    ★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★

  • A Classic Horror Story

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • The Tomorrow War

    ★★★

  • America: The Motion Picture

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • A Vida Depois do Tombo

    ★★★½

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Arlo the Alligator Boy

    ★★½

  • Mortal Kombat

    ★★★½

  • Bad Trip

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • Get the Goat

    ★★★★★

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★★

  • Coming 2 America

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Moxie

    ★★★★

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • The Pink Cloud

    ★★★★

  • CODA

    ★★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • Don't Tell a Soul

    ★★★

  • The Dig

    ★★★

  • Canibalya

    ★★★★

  • Burrow

  • We Can Be Heroes

    ½

  • A Garota Invisível

    ½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • The Midnight Sky

    ½

  • The Edge of Theocracy

    ★★★

  • Just Another Christmas

    ★★★★

  • The Prom

    ½

  • The Call

    ★★★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • The Croods: A New Age

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Two Distant Strangers

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★★★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★★

  • The Life Ahead

    ★★½

  • Canvas

    ½

  • The Craft: Legacy

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★½