lubchansky has logged 184 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
JFK

JFK

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Charulata

Charulata

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Zola

Zola

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Cloud Atlas

Cloud Atlas

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Gypsy

Gypsy

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Encanto

Encanto

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Spencer

Spencer

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Gladiator

Gladiator

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Sign of the Cross

The Sign of the Cross

1932
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Prince of Darkness

Prince of Darkness

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Lady in the Water

Lady in the Water

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
2010

2010

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
Read the review Edit this entry  
25
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
They Live

They Live

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Little Murders

Little Murders

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Big Trouble in Little China

Big Trouble in Little China

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Mad Monster Party?

Mad Monster Party?

1967
×
Read the review Edit this entry  
02
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Thief

Thief

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Oblivion

Oblivion

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
GoldenEye

GoldenEye

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Annette

Annette

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Best Little Whorehouse in Texas

The Best Little Whorehouse in Texas

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Steel Magnolias

Steel Magnolias

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Chicken Run

Chicken Run

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
Read the review Edit this entry  
27
The Women

The Women

1939
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dark Star

Dark Star

1974
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry