• Britney Vs Spears

    ★★★½

  • Controlling Britney Spears

    ★★★½

  • Come From Away

    ★★★½

  • star-crossed: the film

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★½

  • Cruella

    ★★★

  • Stowaway

    ★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★★½

  • Swan Song

    ★★★½

  • Persona: The Dark Truth Behind Personality Tests

    ★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★

  • The Craft: Legacy

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Soul

    ★★★

  • Freaky

    ★★★

  • Run

    ★★★

  • The Boys in the Band

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Host

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★★

  • The High Note

    ★★½

  • Black Holes: The Edge of All We Know

    ★★

  • The Hunt

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Emma.

    ★★½

  • Fantasy Island

    ★★

  • The Social Dilemma

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Miss Americana

    ★★½

  • My Mom is a Character 3

    ★★½

  • Little Women

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • Transparent: Musicale Finale

    ★★★

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • The Two Popes

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Cousins

    ½

  • Annabelle Comes Home

    ★½

  • Dark Phoenix

    ★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★½

  • Bacurau

    ★★

  • The Hustle

    ★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Circus of Books

    ★★★½

  • Trixie Mattel: Moving Parts

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Pet Sematary

    ★★½

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Long Shot

    ★★★½

  • Isn't It Romantic

    ★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★★½

  • Knock Down the House

  • The Farewell

    ★★★½

  • The Edge of Democracy

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★