lucas has logged 15 entries for films during July 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
A Single Man

A Single Man

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
30
G.B.F.

G.B.F.

2013
×
Read the review Edit this entry  
29
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Stranger by the Lake

Stranger by the Lake

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

2016
×
★★½
Edit this entry  
22
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Superbad

Superbad

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★½
Edit this entry  
14
Clue

Clue

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★
Edit this entry  
12
Midnight in Paris

Midnight in Paris

2011
×
★★★½
Edit this entry  
11
Blue Jasmine

Blue Jasmine

2013
×
★★★½
Edit this entry  
02
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry