• Extraction

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • 1917

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • Aladdin

    ★★½

  • Guava Island

    ★★★★★

  • Us

    ★★★★½

  • The Report

    ★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★½

  • Venom

    ★½

  • mid90s

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★

  • Roma

    ★★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • Justice League

    ½

  • It

    ★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Dunkirk

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Wonder Woman

  • The Disaster Artist

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • Silence

    ★★★★★

  • Moana

    ★★★

  • Hacksaw Ridge

    ★★★★

  • La La Land

    ★★★★★

  • The Nice Guys

    ★★★½

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ½

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★½

  • Deadpool

  • Sing Street

    ★★★

  • The Revenant

    ★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★½

  • The Big Short

  • Inside Out

    ★★★★½

  • Green Room

    ★★★½

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★★

  • Interstellar

    ★★

  • Gone Girl

    ★★

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★

  • The Amazing Spider-Man 2

    ★½

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★★

  • Whiplash

    ★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★

  • Man of Steel

    ½

  • Django Unchained

    ★★★★

  • Silver Linings Playbook

    ★★★

  • Frances Ha

    ★★★

  • The Amazing Spider-Man

    ★★★

  • Moonrise Kingdom

    ★★½

  • The Hunger Games

    ★★½