• The Boy Who Killed My Parents

  • The Girl Who Killed Her Parents

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

  • The Velvet Underground

  • Bo Burnham: Inside

  • Godzilla vs. Kong

  • Zack Snyder's Justice League

  • Together Together

  • Emicida: AmarElo - It's All for Yesterday

    ★★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Another Round

  • Nomadland

  • If Anything Happens I Love You

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Depois da Meia Noite

    ★★★★½

  • The Father

    ★★★★★

  • Minari

  • Cuties

    ½

  • Bad Boys for Life

  • My Mom is a Character 3

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Cats

    ½

  • Jumanji: The Next Level

  • 1917

    ★★★

  • Klaus

    ★★★★★

  • Terminator: Dark Fate

  • Gemini Man

  • Sertânia

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

  • The Platform

    ½

  • The Two Popes

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

  • A Guiana Sumiu...

  • Anima

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Dark Phoenix

  • Godzilla: King of the Monsters

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Invisible Life

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★½

  • Bacurau

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Waiting for the Carnival

    ★★★★

  • Miles Davis: Birth of the Cool

    ★★★★★

  • Divine Love

  • The Edge of Democracy

    ★★½

  • Glass

    ★★★

  • Creed II

  • Bohemian Rhapsody

    ½

  • Venom

  • The Nun

  • Suspiria

  • A Star Is Born

    ★★★★★

  • Roma

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Deadpool 2

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★½

  • My Own Private Hell

    ★★★★