• Hail Satan?

    ★★★★½

  • The Lodge

    ★★★★½

  • Honey Boy

    ★★★★★

  • Memory: The Origins of Alien

    ★★★★

  • The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

    ★★★½

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

    ★★★½

  • After the Wedding

    ★★★★

  • Fyre Fraud

    ★★★

  • Escape Room

    ★★★

  • Vice

    ★★★★

  • Pooka!

    ★★★½

  • Russell Brand: Re:Birth

    ★★★★½

  • Life-Size 2

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Mary Poppins Returns

    ★★★★½

  • The Christmas Chronicles

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★

  • Flesh & Blood

    ★★★

  • John Leguizamo's Latin History for Morons

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • The Oath

    ★★★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★½

  • Venom

    ★★★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★½

  • Head Count

    ★★★

  • The Clovehitch Killer

    ★★★

  • Between Worlds

    ★★

  • We Have Always Lived in the Castle

    ★★½

  • Overlord

    ★★★★½

  • The Body

    ★★★

  • Apostle

    ★★★★

  • The Land of Steady Habits

    ★★★

  • Hold the Dark

    ★★★

  • The Standoff at Sparrow Creek

    ★★★★

  • mid90s

    ★★★½

  • Wild Rose

    ★★★½

  • Skin

    ★★★★½

  • Halloween

    ★★★★

  • The Nightingale

  • Vox Lux

    ★★★★½

  • At Eternity's Gate

    ★★½

  • Charlie Says

    ★★★

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★

  • Free Solo

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★½

  • A Simple Favor

    ★★½

  • The Happytime Murders

    ½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • Iliza Shlesinger: Elder Millennial

    ★★★½

  • Cam

    ★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★½

  • Sharp Objects

    ★★★½

  • Hannah Gadsby: Nanette

    ★★★★★

  • Set It Up

    ★★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★★½

  • Detainment

    ★★½

  • Tag

    ★★★½

  • Ibiza

    ★★★

  • Burning

    ★★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Ali Wong: Hard Knock Wife

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Cold War

    ★★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★★½

  • Anon

    ★★★½

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Bao

    ★★★★