• Love, Gilda

    ★★★½

  • Truth or Dare

    ★★½

  • The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

    ★★★

  • Game Over, Man!

    ★★★

  • Thunder Road

    ★★★★★

  • Upgrade

    ★★★★

  • Blockers

  • Support the Girls

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Game Night

    ★★★★

  • Love, Simon

    ★★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★½

  • Chris Rock: Tamborine

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★★★½

  • When We First Met

    ★★★½

  • The Cloverfield Paradox

    ★★½

  • Black Panther

    ★★★★½

  • The Long Dumb Road

    ★★½

  • Hearts Beat Loud

    ★★★★

  • A Futile and Stupid Gesture

    ★★★½

  • Madeline's Madeline

    ★★★

  • Never Goin' Back

    ★★★

  • Assassination Nation

    ★★★

  • RBG

    ★★★

  • Shirkers

    ★★★★½

  • Minding the Gap

    ★★★★★

  • Blaze

    ★★★½

  • Matangi / Maya / M.I.A.

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★★

  • Wildlife

    ★★★★½

  • Leave No Trace

    ★★★★

  • Science Fair

    ★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★★½

  • Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

    ★★★★

  • Juliet, Naked

    ★★★★

  • Hale County This Morning, This Evening

    ★★★★½

  • Mandy

    ★★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★★★

  • American Animals

    ★★★★½

  • The Open House

  • Searching

    ★★★★

  • Fauve

    ★★★½

  • Private Life

    ★★★★½

  • The Night Eats the World

    ★★½

  • Looking Glass

  • Russell Howard: Recalibrate

    ★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★½

  • F*&% the Prom

    ★★★

  • Marguerite

    ★★★½

  • Paddington 2

    ★★★★½

  • One Cut of the Dead

    ★★★★

  • Murder on the Orient Express

    ★★½

  • Marrowbone

    ★★★★

  • Justice League

    ½

  • Jigsaw

    ★★★½

  • Coco

    ★★★★½

  • The Babysitter

    ★★★★

  • Christina P: Mother Inferior

    ★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★½

  • Dismissed

    ★★★

  • Happy Death Day

    ★★★½

  • Cargo

    ★★★

  • Creep 2

    ★★★★½

  • Ghost Stories

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Pearl Jam : Let's Play Two

    ★★★★½

  • 1922

    ★★★

  • Anna and the Apocalypse

    ★★★

  • Gerald's Game

    ★★★★

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★★