• Dave Chappelle: The Closer

  • No Time to Die

    ★★½

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Cry Macho

    ★½

  • Malignant

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★½

  • In the Heights

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • This is a Robbery: The World's Biggest Art Heist

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Bad Trip

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Allen v. Farrow

  • The Little Things

    ½

  • The Lego Star Wars Holiday Special

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Hubie Halloween

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★

  • I'll Be Gone in the Dark

  • 8:46

  • Middleditch & Schwartz

    ★★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★½

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ½

  • Little Women

    ★★★★½

  • The Kacey Musgraves Christmas Show

    ★★½

  • The Imagineering Story

    ★★★★

  • Primal

    ★★★

  • Frozen II

    ★½

  • The Irishman

    ★★★

  • Butt Boy

    ★★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

  • Batman: Hush

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Black Mirror: Smithereens

  • Black Mirror: Striking Vipers

  • Game of Thrones: The Last Watch

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Diego Maradona

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Chernobyl

    ★★★½

  • Yesterday

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★½

  • Making Waves : The Art of Cinematic Sound

  • Gordon Lightfoot: If You Could Read My Mind

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★

  • Guava Island

    ★½

  • Nate Bargatze: The Tennessee Kid

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★★

  • The Dirt

    ★★

  • Us

    ★★½

  • Leaving Neverland

    ★★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★

  • The Vast of Night

    ★★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★½

  • I Am Mother

    ★★★★

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

    ★★★★