• Rebecca

    ★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★½

  • Little Women

    ★★★

  • Charlie's Angels

    ★½

  • Jenny Slate: Stage Fright

  • Dirt Music

    ★★★

  • Lucy in the Sky

    ★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★

  • Blackbird

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • About Endlessness

    ★★★★½

  • The King

    ★★½

  • Wasp Network

    ★★½

  • Ema

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★

  • The Truth

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • A Girl Missing

    ★★★½

  • Crawl

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

  • Ma

    ★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • A Hidden Life

    ★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Beanpole

    ★★★★

  • Atlantics

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • Bacurau

    ★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★½

  • The Hustle

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Aladdin

    ★★★

  • Wine Country

    ★½

  • Chernobyl

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★

  • Someone Great

    ★★½

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★★

  • The Perfect Date

  • The Silence

  • Little

    ★★★

  • Nate Bargatze: The Tennessee Kid

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★

  • Us

    ★★★★½

  • Pain and Glory

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • Long Shot

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Triple Frontier

    ★★★

  • Leaving Neverland

    ★★★★

  • Varda by Agnès

    ★★★★

  • Isn't It Romantic

    ★★½

  • Happy Death Day 2U

    ★★★½

  • Synonyms

    ★★★★

  • Fighting with My Family

    ★★★½

  • Little Monsters

    ★★★½

  • Clemency

    ★★★★

  • The Souvenir

    ★★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★

  • Honey Boy

    ★★★★

  • Serenity

    ½

  • Fyre