• Soul

    ★★★★★

  • Run

    ★★★★

  • His House

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Us

    ★★★★

  • The Perfection

    ★★★

  • Ghostland

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★★

  • Annihilation

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Gerald's Game

    ★★★★

  • mother!

    ★★★★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • Hush

    ★★★★

  • The Witch

    ★★★

  • Annabelle

  • As Above, So Below

    ★★

  • Rigor Mortis

    ★★★

  • Evil Dead

    ★★★

  • The Conjuring

    ★★★★

  • Sinister

    ★★★★

  • White: Melody of Death

    ★★★

  • Fantastic Mr. Fox

    ★★★★★

  • Orphan

    ★★★

  • Paranormal Activity

    ★★

  • 1408

    ★★★★

  • Silent Hill

    ★★★★

  • Corpse Bride

    ★★★★★

  • The Skeleton Key

    ★★★½

  • The Exorcist

    ★★★★