• Yes Day

    ★★★★

  • Behind Her Eyes

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★★★

  • The Midnight Sky

    ★★★★

  • The Prom

    ★★★★★

  • Holidate

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • The High Note

    ★★★★★

  • His House

    ★★★★

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Frozen II

    ★★★★★

  • Holiday in the Wild

    ★★★

  • Ruby

    ★★★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★★

  • In the Tall Grass

    ★★★

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Military Wives

    ★★★★★

  • Two of Us

    ★★★★★

  • Annabelle Comes Home

    ★★★★½

  • Men in Black: International

    ★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Zombi Child

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★★

  • The Hustle

    ★★★★

  • Aladdin

    ★★★★½

  • Wine Country

    ★★★★★

  • Someone Great

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

    ★★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★½

  • Homegrown Christmas

    ★★★½

  • Dumplin'

    ★★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★★★★

  • Bird Box

    ★★★★★

  • Laboratory Conditions

  • Widow of Silence

    ★★★★

  • Out of Blue

    ★★★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ★★★

  • J.T. LeRoy

    ★★★★½

  • The Favourite

    ★★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★

  • Destination Wedding

    ★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★★

  • Sharp Objects

    ★★★★★

  • Set It Up

    ★★★½

  • Ocean's Eight

    ★★★★★

  • Book Club

    ★★★★

  • Candy Jar

    ★★★

  • Spinning Man

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★★

  • A Wrinkle in Time

    ★★★★

  • Game Night

    ★★★★

  • Love, Simon

    ★★★★★

  • Tully

    ★★★★½

  • Hereditary

    ★★★★

  • Colette

    ★★★★★

  • The Tale

    ★★★★★

  • The Kindergarten Teacher

    ★★★★★

  • The Commuter

    ★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★

  • The Bookshop

    ★★★★

  • Paddington 2

    ★★★★★