Luis_989 has logged 1,115 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Mulan

Mulan

2020
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
31
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
A Land Imagined

A Land Imagined

2018
×
★★★
Edit this entry  
31
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Revenger

Revenger

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Safety

Safety

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Ashes in the Snow

Ashes in the Snow

2018
×
★½
Edit this entry  
30
Sky Sharks

Sky Sharks

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Saint Frances

Saint Frances

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Alias Grace

Alias Grace

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Cops and Robbers

Cops and Robbers

2020
×
★★★
Edit this entry  
29
Hashtag

Hashtag

2019
×
★★
Edit this entry  
29
Plurality

Plurality

2012
×
★★½
Edit this entry  
29
Recoil

Recoil

2014
×
★★½
Edit this entry  
29
The OceanMaker

The OceanMaker

2014
×
★★★
Edit this entry  
29
Time Trap

Time Trap

2014
×
Edit this entry  
29
Jezebel

Jezebel

2017
×
★★★
Edit this entry  
29
Piggy

Piggy

2018
×
★★½
Edit this entry  
29
Whiteout

Whiteout

2019
×
★★½
Edit this entry  
29
Don't Peek

Don't Peek

2020
×
★★
Edit this entry  
29
She Knows

She Knows

×
Edit this entry  
29
Wander

Wander

2020
×
★★
Edit this entry  
29
Breach

Breach

2020
×
Edit this entry  
28
Catherine the Great

Catherine the Great

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★
Read prior review Edit this entry  
28
The Doorman

The Doorman

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
The Bloodhound

The Bloodhound

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Insert Coin

Insert Coin

2020
×
★★½
Edit this entry  
27
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Falling

Falling

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Kid Detective

The Kid Detective

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
We Can Be Heroes

We Can Be Heroes

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Shortcut

Shortcut

2020
×
Read the review Edit this entry  
24
Sylvie's Love

Sylvie's Love

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Riddle of Jaan Niemand

The Riddle of Jaan Niemand

2018
×
★★★½
Edit this entry  
24
The King's Letters

The King's Letters

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Don't Click

Don't Click

2020
×
Read the review Edit this entry  
23
Behind the Candelabra

Behind the Candelabra

2013
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Water for Elephants

Water for Elephants

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Half Brothers

Half Brothers

2020
×
Read the review Edit this entry  
23
All My Life

All My Life

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Ordinary People

Ordinary People

2018
×
★★
Edit this entry