• Four Roads

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Crazy About Her

  • Education

    ★★★½

  • Alex Wheatle

    ★★★

  • Small Axe

    ★★★★

  • Mank

    ★★★

  • October Rumbles

  • World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

    ★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • Red, White and Blue

    ★★★★½

  • Untitled

    ★★★

  • Being a Human Person

    ★★★★

  • Mangrove

    ★★★★½

  • Glimpses from a Visit to Orkney in Summer 1995

  • There must be some kind of way out of here

    ★★★½

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • New Order

  • Fauna

    ★★★★

  • Preparations to Be Together for an Unknown Period of Time

    ★★★

  • Mainstream

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★½

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★½

  • An American Pickle

    ★★

  • She Dies Tomorrow

    ★★★

  • Peninsula

    ★★½

  • Coming Out

  • The Wanting Mare

    ★★★

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★★★

  • Tigertail

    ★★★½

  • Deviation

  • Desde La Otra Vida

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Last and First Men

    ★★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Mogul Mowgli

    ★★★½

  • The Year of the Discovery

    ★★★★

  • Possessor

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★½

  • Apiyemiyekî?

    ★★★½

  • Anónimo

  • Goldman v Silverman

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • 1917

    ★★★½

  • In the Dusk

    ★★★½

  • The Fall

  • Wasteland No. 2: Hardy, Hearty

  • I'm No Longer Here

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • You Lovely Lovers

  • Workforce

    ★★★½

  • Saint Maud

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Sanctorum

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • Waiting for the Barbarians

    ★★½

  • Collective

    ★★★½

  • Psychomagic, a Healing Art

    ★★★

  • The Painted Bird

    ★★★★

  • About Endlessness

    ★★★★½

  • Corpus Christi

    ★★★★

  • Ema

    ★★

  • Joker

    ★★★★

  • La Llorona

    ★★★

  • First Cow

    ★★★★★

  • Andrey Tarkovsky. A Cinema Prayer

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½